VIII Niedzielę Zwykłą

27.02.2022r.

1. W poniedziałek nie będzie Wieczoru biblijnego.
  2. W poniedziałek i we wtorek nabożeństwo przed Wielkim Postem
    z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, rozpoczynać będziemy
    od godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i potrwa do rozpoczęcia
    Mszy Świętej.
  3. W środę Popielec – Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 16:30 i o 18:00, na której to mszy będziemy tradycyjnie modlić się za rodziny naszej parafii.
  4. W czwartek po mszy świętej o godz. 18:00 w intencji Rodziny różańcowej – wymiana tajemnic różańcowych.
  5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi krzyżowej, które będziemy sprawować po mszy świętej porannej o godz. 9:00 oraz popołudniu o 16:30
    ze szczególnym udziałem dzieci i dla dorosłych o 17:30.
  6. Również w piątek podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy w intencji osób uzależnionych. Przypominamy, że na stoliku z prasą jest wystawiona skrzyneczka na intencje za osoby uzależnione i zniewolone.
  7. W sobotę po mszy świętej o godz. 7:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszo -sobotnie do NSNMP, również w sobotę od godz. 8:30 odwiedzimy chorych
    z posługą sakramentalną.
  8. W niedzielę o godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę kościoła. Zebraliśmy w ubiegłym tygodniu 5995 zł. Za tydzień również kolekta na konstrukcje dachu.
  10. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy odmalowali kaplicę. Koszty jakie ponieśliśmy związane były jedynie z zakupem materiałów. Dziękujemy również Paniom, które uporządkowały kaplicę.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Niedziela i pismo Posłanie. Jest to pismo ewangelizacyjne, które umacnia w trudnych czasach. W najnowszym numerze znajduje się artykuł o tym jak dla Boga nie ma przypadków beznadziejnych i o modlitwie nie do odparcia, a także jak pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym.

POMOC UKRAINIE !

Apel Biskupa

1.           Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia! Pokój wam!

Wojna, która dotknęła naszego wschodniego sąsiada jest również dla nas bolesna i wzywa nas do solidarności z narodem ukraińskim oraz do konkretnej pomocy. Pokój nie jest wyłącznie dziełem dyplomacji i zabiegów międzynarodowych, ale przede wszystkim jest darem Boga, który mogą przyjąć ludzie o wrażliwych sercach. Dlatego w tej trudnej sytuacji najpierw potrzeba naszej modlitwy, modlitwy o pokój i przemianę ludzkich serc. Niech ta modlitwa towarzyszy nam każdego dnia w liturgii oraz w osobistej rozmowie z Bogiem. Z pomocą,
w trwaniu na modlitwie, przychodzi nam bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski, którego wspomnienie liturgiczne w naszej diecezji obchodziliśmy 23 lutego –
w przededniu jawnej i okrutnej agresji militarnej na Ukrainę. Odczytuję to jako znak i wyzwanie, abyśmy za Jego wstawiennictwem prosili o pokój. Św. Jan Paweł II wynosząc Go na ołtarze – 7 czerwca 1999 roku w Toruniu – nazwał Błogosławionego człowiekiem pokoju i uczynił jego orędownikiem.
         Odpowiadając na apel Papieża Franciszka, Środa Popielcowa niech będzie dniem modlitwy, pokuty i postu, szczególnie w intencji pokoju. Obok modlitwy potrzeba też czynów miłosierdzia i naszej ofiary. W najbliższą niedzielę oraz
w Środę Popielcową gorąco proszę o złożenie ofiar do puszek po Mszach świętych, które zostaną przeznaczone na pomoc dla naszych Sióstr i Braci
z Ukrainy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas. Nasze diecezjalne Caritas jest już w tej chwili gotowe przyjąć uchodźców wojennych. W tym trudnym czasie jeszcze raz pozdrawiam Was słowami naszego Zbawiciela: Pokój Wam! Z błogosławieństwem i modlitwą Wasz Biskup Wiesław.

Caritas dla Ukrainy

Caritas Diecezji Toruńskiej włącza się w organizację konwoju pomocowego do Ukrainy. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane do Ukrainy, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce, znajdują się: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne, odzież (najlepiej nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp. Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą od poniedziałku przekazywać ww. artykuły do centrów Caritas na terenie naszej diecezji.