Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienie Pańskie

12.05.2024r.

1. Codziennie w maju zapraszamy na Nabożeństwa majowe. W tygodniu po Mszy o godz. 9.00 prowadzone przez parafian oraz codziennie po Mszy o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek nabożeństwo do Bł. Marii Karłowskiej połączone z wieczorną mszą. Po Mszy o godz. 18.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową.
  3. We wtorek święto św. Macieja Apostoła. Po Mszy o godz. 18.00, w sali na plebanii, spotkanie biblijne.
  4. W środę po Mszy o godz. 18.00 wraz z majowym nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po mszy kolejny odcinek serialu „The Chosen”.
  5. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00, spotkanie dla osób chcących włączyć się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 19.30.
  6. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.55 spotkania liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  7. W piątek od 16.00 pierwsza spowiedź dla dzieci.
  8. W sobotę o godz. 10.30 i 12.30 uroczystość przyjęcia dzieci do I Komunii świętej.
  9. 1 czerwca organizujemy kolejną pielgrzymkę śladami bł. Marii Karłowskiej, tym razem do Jabłonowa, miejsca Jej pochówku. Pielgrzymka wpisze się w obchody 130-lecia założonego przez Bł. Marię zgromadzenia sióstr Pasterek. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  10. Wzorem ubiegłego roku organizujemy II Parafialny Konkurs Plastyczny dla dzieci. Tematem przewodnim prac jest myśl: „Bł. Maria Karłowska- jako założycielka zgromadzenia sióstr Pasterek”. Prace wykonane dowolną metodą można składać do 30 maja po każdej Mszy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu podczas festynu parafialnego 8 czerwca.
  11. Od czwartku będzie można odbierać zaproszenia na biesiadę parafialną, która odbędzie się
    8 czerwca o godz. 19.00 na placu przy kaplicy.
  12. W ubiegłym tygodniu ofiarowaliście na budowę 7.440 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Jak również za te składane w kancelarii i wpłacane na konto. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana przeznaczona na okna do kościoła.
  13. Parafia włącza się w akcje „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. W ramach akcji zbierany jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Można go składować do wtorku do godz. 12.00 na placu kościelnym po lewej stronie bramy.
  14. Zachęcamy do czytania pisma „Niedziela”. W tym numerze artykuł o pielgrzymce naszej parafii do Poznania.
  15. Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości że, akolita Emanuel Kwiatkowski, tutejszy parafianin, 22 czerwca 2024 roku przyjmie święcenia diakonatu, gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach uniemożliwiających przyjęcie tego sakramentu zobowiązany jest powiadomić o tym duszpasterza.
  16. Zapowiedzi ślubne. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Tomasz Sołoduchin, kawaler, zam. Zielona Góra i Patrycja Wesołowska, panna, parafia tutejsza. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie, zobowiązany jest powiadomić o tym duszpasterza.