VI  Niedzielę Wielkanocną

22.05.2022r.

1. Ze względu na Biały tydzień dzieci, które przystąpiły do I Komunii, Nabożeństwa majowe w tym tygodniu o godz. 17.45.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o 7.00 i 9.00 oraz po  Nabożeństwie majowym.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30-19.30.
  4. W przyszłą Niedziele przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone budowę Kościoła, zebraliśmy 5830 zł.
  6. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za dekorację i posprzątanie Kościoła a także za dar na budowę w wysokości 5.000 zł.
  7. Zachęcamy dzieci I komunijne i ich rodziców do udziału w pielgrzymce dziękczynnej do Lichenia w sobotę 28.05. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  8. Ze względu na częste awarie nagłośnienia konieczna była jego modernizacja. Wymieniliśmy wzmacniacz z mikserem oraz dokupiliśmy dwa mikrofony.
    Koszt wyniósł 5.498 zł. Zatem kolekta w przyszłym tygodniu będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tej inwestycji.
  9. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Maksyma Padlewskiego z diecezji Odesko-Symferopolskiej z parafii NSJ w Chersoniu na Ukrainie. Wygłosi on kazania i po Mszach będzie zbierał ofiary do puszek na dzieła, które prowadzi w czasie wojny aby pomagać ludziom dotkniętym wojną
  10. Zachęcamy parafian do włączenia się w akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Środki z odzyskania surowców z użytego sprzętu zostaną przeznaczone na wsparcie inicjatyw Kościoła – głównie misyjnego. W naszej parafii akcja zbiórki sprzętu odbędzie się w poniedziałek 30 maja przez cały dzień i we wtorek do godz.11.00. Elektrośmieci będzie można składać na parkingu przykościelnym przy bramie.
  11. W Niedzielę 5 czerwca odbędzie się piknik rodzinny na naszym placu przykościelnym. Planowane są również rozmaite atrakcje m.in. kulinarne.
    Jeśli ktoś chciałby upiec ciasto lub inne dania kulinarne to prosimy o podejście do zakrystii. Zachęcamy też żeby zaprosić rodziny z Ukrainy aby też  przygotowały jakieś ukraińskie specjały.
  12. Cały czas trwa jeszcze akcja „Paczka dla Ukrainy”. Dziękujemy za przyniesione dary, w sposób szczególny jesteśmy pełni uznania dla mieszkańców bloku
    przy ul. Kusocińskiego 12 za sąsiedzkie zaangażowanie i wspólne zorganizowanie paczek.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.