Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą – Trójcy Przenajświętszej

26.05.2024r.

1. Do piątku z wyjątkiem czwartku zapraszamy na Nabożeństwa majowe. Po Mszy o godz. 9.00 prowadzone przez parafian oraz codziennie po Mszy o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek Nabożeństwo do Bł. Marii Karłowskiej połączone z wieczorną mszą.
  3. We wtorek. Po Mszy o 18.00 spotkanie biblijne.
  4. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na próbę dzieci chcące sypać kwiatki i nieść emblematy podczas procesji Bożego Ciała, o 17.00 próba scholii, po Mszy o godz. 18.00 wraz
    z nabożeństwem majowym nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy
    i nabożeństwie spotkanie Służby Liturgicznej. W środę nie będzie serialu „The Chosen”
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w tradycji polskiej Boże Ciało. Msze o godz. 7.00, 8.30, po zakończeniu procesji, o 13.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 8.30 procesja ulicami naszej parafii (Trasa: wyjście z placu kościelnego na ul. Konstytucji
    w kierunku ul. Teligi. Wejście w ulicę Teligi, na wysokości Biedronki będzie I ołtarz. Dalej procesja pójdzie deptakiem między blokami przy ul. Kusocińskiego 16 i 18. Za blokiem Kusocińskiego 4 deptakiem w kierunku ul. Malinowskiego. Na wysokości placu zabaw będzie II ołtarz. Dalej procesja pójdzie w ul. Malinowskiego do Kosynierów Kościuszkowskich
    i skręci w kierunku ul. Konstytucji. Na wysokości sklepu Eldorado będzie III ołtarz. Po czym procesja uda się na plac kościelny gdzie będzie IV ołtarz i zakończenie procesji i nabożeństwo majowe. Zachęcamy do udziału w procesji i przyozdobieniu okien.
  6. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wyjątkowo w piątek od 9.30 odwiedzimy chorych parafian. Z racji dyspensy ks. Biskupa nie obowiązuje post piątkowy.
  7. W sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Maryi wyjątkowo o 8.00. O 9.30 wyjazd pielgrzymki śladami Bł. Marii Karłowskiej do Jabłonowa, gdzie odbywać się będą uroczystości 130-lecia Zgromadzenia założonego przez naszą Patronkę.
  8. Już dzisiaj zapraszamy na Uroczystość odpustową ku czci Bł. Marii Karłowskiej. Suma odpustowa w czwartek 6 czerwca o godz. 18.00
  9. Zwracamy się z prośbą do parafian o upieczenie ciast na festyn parafialny, który będzie w sobotę 8 czerwca.
  10. Do końca maja w kancelarii można odbierać zaproszenia na biesiadę parafialną, która będzie
    8 czerwca o godz. 19.00 na placu przy kaplicy.
  11. Wzorem ubiegłego roku organizujemy II Parafialny Konkurs Plastyczny dla dzieci. Tematem przewodnim prac jest myśl: „Bł. Maria Karłowska- jako założycielka zgromadzenia sióstr Pasterek”. Prace wykonane dowolną metodą można składać do 30 maja po każdej Mszy Św. w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu podczas festynu parafialnego 8 czerwca.
  12. W ubiegłym tygodniu ofiarowaliście na budowę 9.190 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolekty i za te składane w kancelarii lub wpłacane na konto. W przyszłym tygodniu kolekta również na budowę.
  13. W tym tygodniu zmarł nasz parafianin śp: Władysław Zawodniak, lat 75, z ul. Malinowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…