Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

01.09.2024r.

1. W tygodniu przeżywać będziemy misje parafialne. Plan misji wyłożony jest przy wyjściu
    z kaplicy i dostępny na stronie internetowej. W sposób szczególny chcemy podkreślić,
    że w poniedziałek o 8.00 Msza misyjna dla dzieci z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas tej Mszy zostaną poświęcone przybory szkolne. Również w poniedziałek
    o godz. 17.30 Nowenna do naszej patronki Bł. Marii Karłowskiej. Nowenna z udziałem sióstr Pasterek będzie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca aż do maja.
  2. W środę okazja do spowiedzi z udziałem zaproszonych księży. A o godz. 19.00
    Droga Krzyżowa w lesie przy parafii.
  3. W przyszłą Niedzielę świętować będziemy 25 lecie istnienia naszej parafii. W sposób szczególny zapraszamy na Msze o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Andrzej Suski. Na tę Msze zostali zaproszeni księża posługujący w parafii od jej początku. Po tej Mszy zapraszamy parafian na poczęstunek na plac przy kościele. Przewidziana jest Grochówka oraz kawa i ciasto.
  4. Podczas misji parafialnych kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii i organizacje jubileuszu parafii. Natomiast w środę i piątek kolekta przeznaczona będzie dla księdza misjonarza jako wyraz naszej wdzięczności za prowadzenie misji.
  5. Zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie małoletnich, czyli tzw. „ustawą Kamilka”
    od 15 sierpnia nasza parafia wprowadziła „Standardy w pracy duszpasterskiej z małoletnimi
    i bezbronnymi”. Została powołana tzw. osoba zaufana oraz zespół ds. prewencji, który będzie czuwał nad prawidłowym stosowaniem standardów ochrony małoletnich i bezbronnych. Standardy w pełnej wersji dostępne są na parafialnej stronie internetowej oraz w kancelarii parafialnej. Skrócona wersja dostępna jest w zakrystii.
  6. Zachęcamy do udziału w ostatniej pielgrzymce z cyklu: Śladami bł. Marii Karłowskiej.
    14 września do Pniewitego i Chełmna, koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii.