III Niedzielę Wielkiego Postu

20.03.2022r.

1. W Niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.
  2. W poniedziałek po Mszy wieczornej Wieczór Biblijny.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o 7.00, 9.00
     i o 17.45.
  4. W czwartek od 17.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy świętej porannej o godz. 9:00 oraz
    o 16:30 ze szczególnym udziałem dzieci i dla dorosłych o 17:30.
  6. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br.,
    w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali  w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół
    w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie
    z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, bp Wiesław Śmigiel dnia 25 marca br., w toruńskiej katedrze o godz. 17.45, w jedności z Następcą Świętego Piotra, dokona Aktu Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskup diecezjalny prosi, aby tego dnia we wszystkich kościołach
    w diecezji kapłani odmówili Akt wznosząc razem z wiernymi modlitwy do Boga w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Również w naszej kaplicy w piątek odprawimy o godz. 18.00 Msze św. i dokonamy Aktu Poświęcenia.
    W tym roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca, przypada XXX rocznica ustanowienia Diecezji Toruńskiej przez papieża św. Jana Pawła II. Wzywając wstawiennictwa świętych i błogosławionych zjednoczmy się tego dnia we wspólnej modlitwie.
  7. W przyszłą Niedzielę po Mszy o 13.00 wraz z grupą teatralną „Czuk” zapraszamy na inscenizacje pt. „Pan zawsze zwycięża”. Jest to przesłanie mówiące jak łatwo dajemy się zwieść złemu, a jedynym ratunkiem jest Bóg.
  8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się: dla uczniów SP 32 0d 28 do 30 marca,
    a dla wszystkich parafian od 1 do 3 kwietnia
  9. Panie z grupy Małe radości przygotowały ozdobne palmy wielkanocne. Można je nabywać w pomieszczeniu w kaplicy. Zebrane ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.